Az 1,2,3,5,6,7,9 számjegyek felhasználásával?


Az 1, 2, 3, 5, 6, 7, 9 számjegyek felhasználásával ötjegyű számokat készítünk az összes lehetséges módon (egy számjegy többször is szerepelhet). Ezek között hány olyan szám van,

b; amelyik páros

c; 4-gyel osztható



2017. febr. 28. 18:16
 1/5 anonim ***** válasza:

b, 2*6*5*4*3*2=12*20*6=1440

c, 2(770-5!)=2(770-5*4*3*2)=2*(770-120)=650

2017. febr. 28. 20:44
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez biztos nem a megoldás, a kérdésem továbbra is fent áll.
2017. febr. 28. 21:17
 3/5 tatyesz ***** válasza:

Ismétléses variáció: 7·7·7·7·7=7⁵


Páros: 7·7·7·7·1=7⁴


4-gyel osztható: 7·7·7·5=7³·5 (Utolsó két számjegy lehet: 12, 32, 52, 72, 92, ez 5 lehetőség)

2017. márc. 1. 09:37
 4/5 A kérdező kommentje:

Értem. 16 miért is nem lehet az utolsó két számjegy? Tudtom szerint a 16 is osztható 4-gyel, lehet velem van a baj. Meg a 36 is. Meg az 56 is. A 76 is. A 96 is. Ez már 5-tel több.

A páros számnak sem hiszek.


A kérdés továbbra is fent áll.

2017. márc. 1. 18:48
 5/5 tatyesz ***** válasza:

Bocs, benéztem, a 6-ost valahogy kifelejtettem. De talán akkor már meg is tudnád csinálni.


Páros: 7·7·7·7·2=7⁴·2


4-gyel osztható: 7·7·7·10=7³·10 (Utolsó két számjegy lehet: 12, 32, 52, 72, 92, 16, 36, 56, 76, 96 ez 10 lehetőség)

2017. márc. 2. 09:25