A kúp palástjának területe 4 cm^2, az alapjának területe 2cm^2. Határozzátok meg fokokban a kúp oldaléle és alapjának síkja által bezárt szöget!
(A kúp oldaléle a kúp csúcspontjátót és az alaplapja körvonalának tetszőleges pontját összekötő szakasz. A kúp valamennyi oldaléle alkotja a kúp palástját. )
2017. febr. 24. 13:34
1/3 A kérdező kommentje:
Sziasztok! :) Hálás lennék az apró szívességért, ha valaki ebben segít. Nem mondanám, hogy hülye vagyok matekból vagy bármi, vagy esetleg ez dedós példa, csupán annyi a gondom, hogy a geometria, térbeli alakzatok, testek azok amik valahogy kifognak rajtam :( sok sikert és hálás leszek a megoldásért !
2017. febr. 24. 13:36
2/3 anonim válasza:
Lehet egyszerűen és lehet bonyolutan is eljárni.
Legyen
A = 2 cm² - az alaplap területe
P = 4 cm² - a palást területe
ß = ? - az alaplap és az alkotó hajlásszöge
Mivel az alaplap a palást vetülete, vagyis
P*cosß = A
ezért
cosß = A/P
A példa adataival
cosß = 2/4
cosß = 1/2
ezért
ß = 60°
======
A bonyolultabbat majd más elmeséli.
3/3 A kérdező kommentje:
nagyon szépen koszonom <^3
2017. febr. 24. 20:42