Mennyi a kúp oldaléle és alapjának síkja által bezárt szög?


A kúp palástjának területe 4 cm^2, az alapjának területe 2cm^2. Határozzátok meg fokokban a kúp oldaléle és alapjának síkja által bezárt szöget!

(A kúp oldaléle a kúp csúcspontjátót és az alaplapja körvonalának tetszőleges pontját összekötő szakasz. A kúp valamennyi oldaléle alkotja a kúp palástját. )


2017. febr. 24. 13:34
 1/3 A kérdező kommentje:
Sziasztok! :) Hálás lennék az apró szívességért, ha valaki ebben segít. Nem mondanám, hogy hülye vagyok matekból vagy bármi, vagy esetleg ez dedós példa, csupán annyi a gondom, hogy a geometria, térbeli alakzatok, testek azok amik valahogy kifognak rajtam :( sok sikert és hálás leszek a megoldásért !
2017. febr. 24. 13:36
 2/3 anonim ***** válasza:

Lehet egyszerűen és lehet bonyolutan is eljárni.


Legyen

A = 2 cm² - az alaplap területe

P = 4 cm² - a palást területe

ß = ? - az alaplap és az alkotó hajlásszöge


Mivel az alaplap a palást vetülete, vagyis

P*cosß = A

ezért

cosß = A/P


A példa adataival

cosß = 2/4

cosß = 1/2

ezért

ß = 60°

======


A bonyolultabbat majd más elmeséli.

2017. febr. 24. 14:29
 3/3 A kérdező kommentje:
nagyon szépen koszonom <^3
2017. febr. 24. 20:42