Az ilyen típusú feladatok, hogy kell?


1, Írd fel x-nek és 3-nak az összegét

2,Írd fel x kétszeresének és 3-nak a különbségét, ha a 3 a kivonandó

3,írd fel x és 3 különbségének(3 a kivonandó)a kétszeresét

4. az x és a 3 szorzata mennyivel több 3-nál?



#különbség #algebra ##összeg #kivonandó
2017. febr. 16. 15:41
 1/6 A kérdező kommentje:

Ezt elfelejtettem odaírni.

Mennyi x és a 3 összegének négyszerese, ha az x-200?

2017. febr. 16. 15:43
 2/6 anonim ***** válasza:

Elnézést, hogy vissza kérdezek. Hányadikos vagy, mert az utolsónak írt megjegyzésed feltétele értelmezhetetlen: ha x-200?

Sz. Gy.

2017. febr. 16. 18:29
 3/6 A kérdező kommentje:
Elnézést, x=200
2017. febr. 16. 18:45
 4/6 anonim ***** válasza:

Be kell tudni helyettesíteni a képletekbe.

1.) x+3=200+3=203

2.) 2x-3=2*200-3=397

3.) 2*(x-3)=2*(200-2)=2*197=394

4.) 3x-3=3*200-3=600-3=597

komment feladata: 4*(x+3)=4*(200-3)=4*197=788


Sz. Gy.

2017. febr. 19. 16:05
 5/6 anonim ***** válasza:

Elnézést az utolsó feladatot elírtam.

Korrekció: komment feladata: 4*(x+3)=4*(200+3)=4*203=812.

Sz. Gy.

2017. febr. 19. 16:09
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi de már azóta én is megtanultam :))
2017. febr. 20. 19:55