Ha valaki tudja a választ az kérem vezesse le köszönöm2017. febr. 15. 10:53
1/1 bongolo válasza:
Ilyenek kellenek:
v = a·t
s = 1/2·a·t²
Más nem is kell. (Most a gyorsulás g)
Egyik kő:
v₁ = g·t₁
35 m/s = 10 m/s² · t₁ → t₁ = 3,5 s
Másik kő:
v₂ = g·t₂
20 m/s = 10 m/s² · t₂ → t₂ = 2 s
Ennyi idő alatt értek le a kövek.
Most jönnek a megtett utak:
Egyik kő:
s₁ = 1/2·g·t₁²
s₁ = 1/2 · 10 m/s² · 3,5² s² = ... számold ki
Másik kő:
s₂ = 1/2·g·t₂²
s₂ = 1/2 · 10 m/s² · 2² s² = ... számold ki
Ezek a megtett utak, amik megegyeznek azzal, hogy milyen magasról ejtettük le a köveket.
Ebből már az első kérdésre adott választ is ki tudod számolni.