NRoli25 kérdése:

Két követ leejtünk egy ház különböző ablakaiból. Az egyik 35m/s sebességgel ér földet, a másik pedig 20m/s-mal. Mennyivel magasabbról ejtettük le az első követ? Mennyi idő alatt ért le az egyik illetve a másik kő? Mennyi utat tettek meg ezek a kövek?

Ha valaki tudja a választ az kérem vezesse le köszönöm
2017. febr. 15. 10:53
 1/1 bongolo ***** válasza:

Ilyenek kellenek:

v = a·t

s = 1/2·a·t²

Más nem is kell. (Most a gyorsulás g)


Egyik kő:

v₁ = g·t₁

35 m/s = 10 m/s² · t₁ → t₁ = 3,5 s

Másik kő:

v₂ = g·t₂

20 m/s = 10 m/s² · t₂ → t₂ = 2 s


Ennyi idő alatt értek le a kövek.


Most jönnek a megtett utak:

Egyik kő:

s₁ = 1/2·g·t₁²

s₁ = 1/2 · 10 m/s² · 3,5² s² = ... számold ki

Másik kő:

s₂ = 1/2·g·t₂²

s₂ = 1/2 · 10 m/s² · 2² s² = ... számold ki


Ezek a megtett utak, amik megegyeznek azzal, hogy milyen magasról ejtettük le a köveket.


Ebből már az első kérdésre adott választ is ki tudod számolni.

2017. febr. 15. 17:53