Határozza meg az R=100 Ohm ellenállású, P=2W megengedett teljesítményű ellenálláson áthajtható legnagyobb áramerősséget!

2017. febr. 13. 19:01
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

P = I * U = I * (I * R) = I² * R

(U = I * R, Ohm-törvénye alapján.)


Ha P = I² * R, akkor I = √(P/R); a megadott értékekkel:

I = √(2/100) = √(0,02) ≈ 0,14 A, ami 140 mA.

2017. febr. 13. 19:23
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm :D
2017. febr. 13. 19:30