Elektrotechnikából 1 felafatban tudnátok segíteni?


A huzal hőmérsékleti tényezőját kell meghatározni.

A huzalt olajfürdőben 20celsiusfokról 81celsiusfokra melegítik. Ellenállása eközben 40%-al nő.

a, számítsa ki a hőmérsékleti tényezőzt

b,milyen anyagból készült a huzal?


Előre is köszi ha valaki help-el



#feladat #fizika #elektrotechnika #Házi felafat-megoldás
2016. okt. 9. 15:42
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

① ∆R = R0 * α * ∆t


② ∆t = 81 °C – 20 °C = 61 °C

③ ∆R = 40/100 * R0


① ← ②③

0,4 * R0 = R0 * α * 61 │ : R0

0,4 = α * 61 │ : 61

0,00655737704 ≈ α


a) A huzal hőfoktényezője ≈ 0,0066 1/°C

b) Táblázatban, ehhez az értékhez legközelebb a VAS hőfoktényzője van.


Ez nem help-elés, hanem segítség. Így, magyarul.

2016. okt. 9. 16:18
 2/2 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen, és nagyon igazad van!!!

Köszönöm a segítségedet!

2016. okt. 9. 18:31