A huzal hőmérsékleti tényezőját kell meghatározni.
A huzalt olajfürdőben 20celsiusfokról 81celsiusfokra melegítik. Ellenállása eközben 40%-al nő.
a, számítsa ki a hőmérsékleti tényezőzt
b,milyen anyagból készült a huzal?
Előre is köszi ha valaki help-el
2016. okt. 9. 15:42
1/2 anonim válasza:
① ∆R = R0 * α * ∆t
② ∆t = 81 °C – 20 °C = 61 °C
③ ∆R = 40/100 * R0
① ← ②③
0,4 * R0 = R0 * α * 61 │ : R0
0,4 = α * 61 │ : 61
0,00655737704 ≈ α
a) A huzal hőfoktényezője ≈ 0,0066 1/°C
b) Táblázatban, ehhez az értékhez legközelebb a VAS hőfoktényzője van.
Ez nem help-elés, hanem segítség. Így, magyarul.
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, és nagyon igazad van!!!
Köszönöm a segítségedet!
2016. okt. 9. 18:31