Írd föl egyszerűbb alakban a kifejezést! 4 (x-5) +2 (3x+1) Írd föl szorzatalakban a kifejezést! 9x2 (a kettő az a masodikont jelenti) 9x2-12x?


2017. febr. 12. 10:38
 1/2 anonim válasza:

4(x-5)+2(3x-1)=4x-4*5+2*3x+2*1=7x-18 (a disztributív szabály alkalmazásával)

9x^2-12x=(9x-12)*x

2017. febr. 12. 11:27
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi
2017. febr. 12. 12:11