Valaki aki jó fizikából, segítene a háziban?


Két labdát egyszerre dobunk fel v1=30m/s, v2=40m/s sebességgel.(rugalmasan pattannak vissza)

Határozzuk meg a feldobastol szamitva mikor es milyen magasan találkoznak először,ill. másodszor! A hmax1=45m, tem1=3s, hmax2= 80m, tem2=4s kijött, de tovább sajnos nem jutottam. Mi lenne a következő lépés?(elvileg 7,2s nak kell kijönni) A hmax1=45m, tem1=3s, hmax2= 80m, tem2=4s kijött, de tovább sajnos nem jutottam. Mi lenne a következő lépés?



2017. febr. 11. 18:53
 1/3 anonim ***** válasza:
26%
Leckecsinálás továbbra se tudomány.
2017. febr. 11. 19:31
 2/3 anonim ***** válasza:
50%

Amikor újból találkoznak, az akkor lesz amikor az első test a visszapattanást követően újra felfele fog menni, és a második pedig még lefele. Az elsőnek 3s felérni, akkor leérni is, hiszen ugyanolyan nagyságú a gyorsulása. Tehát 3s+3s=6s múlva indul újra felfelé, a rugalmas ütközés miatt ugyanakkora sebességgel, mint amekkorával indítottuk az elején, mozgásegyenlete:

y1(t)=v1t-g/2t^2.

A második test 4s alatt felért, 2s-ig esett éppen visszafelé, amikor az első elindul felfelé, ilyenkor a távolságuk 60 m. A találkozásukkor felírható a következő egyenlet:

y1(t)+y2(t) = 60 m, vagyis

v1t + v2t = 60 m,

ahonnan t = 1,2 s. Ezt kell hozzáadni a 6s-hoz, hiszen a feldobástól számítva kérdezték.

Tehát 7,2s múlva találkoznak újra.

2017. febr. 11. 20:05
 3/3 anonim ***** válasza:
50%

Lemaradt:

A második test mozgására a feldobástól számított 6 s múlva felírható:

y2(t) = vt + g/2t^2,

ahol v=g*(2s)= 20m/s, mivel éppen 2 másodperce esik szabadon.

2017. febr. 11. 20:09