Valaki tud nekem segíteni légyszi, azzal hogy leírja azt, hogy hogy kell megoldani az alábbi feladatot?
"Két kerékpáros egyszerre indul el a körpályán egy irányba. Egyikük sebessége 8 m/s, a másiké 6 m/s, a pálya 240 m hosszú. Hány kört tesz meg a gyorsabb kerékpáros, míg újra együtt lesznek a rajtvonalnál?"
2017. febr. 7. 21:20
1/1 anonim válasza:
240 m : 8 m/s = 30 s ← egy kör ideje a gyorsabbnál
240 m : 6 m/s = 40 s ← egy kör ideje a lassúbbnál
30 = 2 * 3 * 5
40 = 2 * 2 * 2 * 5
Legkisebb közös többszörös → 2 * 2 * 2 * 3 * 5 = 120
120 s alatt a gyorsabb 120 : 30 = 4 kört tesz meg.
(A másik 120 : 40 = 3 kört.)
Ekkor újra együtt lesznek a rajtvonalnál.