Segítséget kérnénk? 5. osztályos lányom matek házi feladatja:abc-297=cba Több megoldást is találtunk, de nem tudjuk neki megmagyarázni. Megoldások 411,421,431 stb 512,522,532 stb


2017. febr. 1. 20:14
 1/6 anonim válasza:
100%

abc egy haromjegyű szám, ha kívánod belőle a 297et azt a számot kapod viszaforditva

411-297=114


Megoldás

100a + 10b + c - 297 = 100c +10b + a


10b kiesik, mindegy hogy a középső szám milyen


Atalakitod kijön hogy


a-c=3 tehát a párok


4,1

5,2

6,3

Stb

Ezek az első és utolsó számjegyek a középső mindegy

2017. febr. 1. 20:38
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem már tanult a helyi értékről és ennyi egyenlet megoldás is elmegy:

[link]

2017. febr. 1. 20:49
 3/6 anonim ***** válasza:
Hibás a link!! Bocs
2017. febr. 1. 20:50
 4/6 Tom Benko ***** válasza:
58%
Mivel abc, ezért mindhárom számjegy különböző.
2017. febr. 2. 14:49
 5/6 dq ***** válasza:
Az y=x egyenlet pedig azonosan hamis, a megoldásainak a halmaza a síkon az üreshalmaz.
2017. febr. 2. 21:01
 6/6 anonim ***** válasza:

Azt a Mindenseget ! (Istenem-Istenem en ennyire hulye vagyok ?????? ) Ovodaban Piros-Feher-Zold tukorben Zold-Feher-Piros , tukorben ABC=CBA.....

792-297=495 (na ,de en oreg vagyok nem Tom a valaszt)

2017. febr. 3. 03:22