2017. febr. 1. 20:14
1/6 anonim válasza:
abc egy haromjegyű szám, ha kívánod belőle a 297et azt a számot kapod viszaforditva
411-297=114
Megoldás
100a + 10b + c - 297 = 100c +10b + a
10b kiesik, mindegy hogy a középső szám milyen
Atalakitod kijön hogy
a-c=3 tehát a párok
4,1
5,2
6,3
Stb
Ezek az első és utolsó számjegyek a középső mindegy
2/6 anonim válasza:
Szerintem már tanult a helyi értékről és ennyi egyenlet megoldás is elmegy:
4/6 Tom Benko válasza:
Mivel abc, ezért mindhárom számjegy különböző.
5/6 dq válasza:
Az y=x egyenlet pedig azonosan hamis, a megoldásainak a halmaza a síkon az üreshalmaz.
6/6 anonim válasza:
Azt a Mindenseget ! (Istenem-Istenem en ennyire hulye vagyok ?????? ) Ovodaban Piros-Feher-Zold tukorben Zold-Feher-Piros , tukorben ABC=CBA.....
792-297=495 (na ,de en oreg vagyok nem Tom a valaszt)