Matematika feladatok megoldásában valaki segít?


1. Szikla Szilárd kétféle (vörös és szürke) gránit kőlapból összesen 8 db-ot vásárolt, és 1350 eurót fizetett. A vörös 40%-os árcsökkenés után 150 euróba, a szürke 25%-os árcsökkenés után 180 euróba került darabonként. Hány euróba került a 8 kőlap az árcsökkenés előtt?


2. Egy vízszintes síkon fekvő téglatest alakú edény élei 6 dm, 7,5 dm és 8 dm hosszúak. Ebbe egy 6 dm élhosszúságú tömör fakockát tettünk, majd az edénybe színültig vizet öntöttünk. Ekkor a kocka úgy úszik a vízben, hogy fedőlapja párhuzamos a víz felszínének síkjával. Hány dm a kocka fedőlapja és a víz felszíne közötti távolság, ha a kocka vízbe merülő részének térfogata egyenlő az edényben lévő víz térfogatával?


3. Luca az ABC-ben elköltötte pénzének 3 tizenhatod részét, majd egy butikban a maradék 3 tizenharmad részét. Ezután a húsboltban 1400 Ft-ot fizetett, majd a postán elköltötte a még nála lévő pénz 4 kilenced részét. Végül a zöldségesnél az eredetileg nála lévő pénz egynegyed részéért vásárolt, és így az összes pénzét elköltötte. Hol költötte el a legtöbb pénzét?


4. Rugóláb Seriff a rendőrség épületének lépcsőjén egy szökdeléssel 1; 2 vagy 3 lépcsőfokot tud ugrani fölfelé. hányféleképpen juthat fel szökdlésekkel a 7 lépcsőfokból álló lépcső tetejére, ha mindegyik szökdelésével felfelé halad?


5. Egy szám minden számjegyéhez hozzáadunk egyet, majd vesszük a szám tizedrészét. Az így kapott szám és az eredeti szám összege 270,139. Hány prímszám van az eredeti szám kisebb számjegyei között? (Az eredeti szám minden számjegye 9-nél kisebb.)


2017. jan. 31. 18:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Segítek, ha látom, hogy csinálsz valamit. Helyetted megcsinálni nem fogom.
2017. jan. 31. 18:53
 2/6 anonim ***** válasza:
Az első feladatnál az árcsökkenés előtt vagy után történt a vásárlás?
2017. febr. 1. 21:11
 3/6 anonim ***** válasza:
A második feladatnál, melyik a magasság, melyik a szélesség, és melyik a hosszúság?
2017. febr. 1. 21:24
 4/6 anonim ***** válasza:

3. feladat:

x: Luca pénze összesen


ABC: 3x/16 = 1500 Ft

butik: 3x/16 = 1500 Ft

húsbolt: 1400 Ft

posta: 4*(x-((6x/16) + 1400))/9 = ((5x/2) - 5600)/9 = (5x/18) - 5600/9 = 1600 Ft

zöldségesnél: x/4 = 2000 Ft


(3x/8) + 1400 + (5x/18) - (5600/9) + x/4 = x

((27x+100800+20x-44800+18x)/72) = x

65x + 56000 = 72x

7x=56000

x=8000 (Ft-ja volt eredetileg)


Ellenőrzés összesen: 1500 Ft + 1500 Ft + 1400 Ft + 1600 Ft + 2000 Ft = 8000 Ft.

2017. febr. 2. 10:16
 5/6 anonim ***** válasza:

4. feladat: ismétlés nélküli kombináció


7 szökdelés=1-féleképpen

5 szökdelés=6-féleképpen

4 szökdelés=16-féleképpen

3 szökdelés=12-féleképpen


Összesen: 35-féleképpen

2017. febr. 2. 11:53
 6/6 anonim ***** válasza:
Az 5. feladat szövege bizotsan helyesen van leírva? Nem jön ki egész eredmény.
2017. febr. 19. 15:15