A, 4(x+2)-7(x-1)+9(3x-4)=30


B, 3(2x-1)-5(x-3)+6(3x-4)=83


C, 0,6(x-0,6)+0,8(x-0,4)=1


D, 1,3(x-0,7)-0,12(x+10)-5x=-9,75


2010. máj. 6. 21:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Hanyadikos vagy?
2010. máj. 6. 21:08
 2/8 A kérdező kommentje:
8
2010. máj. 6. 21:12
 3/8 anonim ***** válasza:

Zárójeleket felbontod:


A, 4(x+2)-7(x-1)+9(3x-4)=30

4x+8-7x+7+27x-36 =30 /+36, -7, -8

24x =54 /:24

x =2.125


Ell: 16.5-7.875+21.375=30

30 =30


B,


3(2x-1)-5(x-3)+6(3x-4)=83

6x-3-5x+15+18x-24 =83 /+3, -15, +24

19x =25 /:9

x =5


Ell: 27-10+66=83

83 =83


Többit ugyanígy, nincs kedven leírni őket..

2010. máj. 6. 21:18
 4/8 anonim ***** válasza:

A)


Zárójelek felbontása:

4x+8-7x+7+27x-36=30

Rendezzük:

24x=51 ---> x= 51/24


Többit hasonlóan


B)6x-3-5x+15+18x-24=83

19x=95 ---> x=5


C)

0,6x-0,36+0,8x-0,32=1

1,4x=1,68 ---> x=1,2


D)

1,3x-0,91-0,12x-1,2-5x=-9.75

-3,82x=-7,64 -----> x=2

2010. máj. 6. 21:18
 5/8 anonim ***** válasza:
ezzel kitörölhetem a seggem mert amég nem mondod meg h mit akarsz addig nem tudunk segíteni!
2010. máj. 6. 21:18
 6/8 anonim ***** válasza:
Szorozd meg a zárójel előtti számmal minden tagot, ami a zárójelben van, majd az x-eket és a sima számokat vond össze.
2010. máj. 6. 21:21
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi nektek,kezdem érteni :)
2010. máj. 6. 21:22
 8/8 anonim ***** válasza:

4(x+3)

Ebben az esetben úgy bontjuk a zárójelet hogy a benne lévő összes tagot szorozzuk a zárójel előtti számmal:

4x+12


(x+5)(x-3)

Ebben az esetben pedig minden tagot minden taggal szorozni kell:

x^2-3x+5x-15=x^2+2x+15

Ahol x^2=x négyzet


De ne akarj matekkal foglalkozni..

2010. máj. 6. 21:56