Howl16 kérdése:

Mekkora a 42°-os középponti szögű,450 m (négyzet) területű körcikk sugara és ívhosszúsága?

Valaki leirná szépen a megoldást?
2017. jan. 30. 18:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Emberileg lehet akár 800 uncia is, számtanleckeileg meg ha majd ott kérdezed!
2017. jan. 30. 19:00
 2/3 anonim ***** válasza:

A körcikk területe a teljes kör területének 42/360 része (mivel a teljes szög 360°), ebből kiszámoljuk a kör területét, ami 450/42*360 = 3857 m^2.


A kör területe: r^2*π = 3857 m^2, átrendezve: r^2 = 3857/π = 1227,77 m^2, ennek a négyzetgyöke a sugár, ami 35,04 m.


A teljes körív hossza: 2r*π = 2*35,04m*π = 220,16 m.

A körcikk ívhossza: 220,16*42/360 = 25,69 m.

2017. jan. 30. 19:03
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm ! <3
2017. jan. 30. 19:18