gyök (x^2+9) + gyök (x^2-9) = gyök(7)+52017. jan. 29. 18:42
1/6 anonim válasza:
Szerintem így:Négyzetre emelés után:
x^2+9+ x^2-9 = 7+25
2x2 =32
x2 =16
x =4
2/6 A kérdező kommentje:
a négyzetre emeléskor elhagytad a kétszeres szorzatot
2017. jan. 29. 18:59
4/6 A kérdező kommentje:
hogyan jött ki?
2017. jan. 29. 20:37
5/6 anonim válasza:
Négyzetre kell emelni először, aztán átrendezgetni.
6/6 tatyesz válasza:
√(x²+9)+√(x²-9) = √7+5 /()²
x²+9+2√(x²+9)(x²-9)+x²-9 = 7+10√7+25
2x²+2√(x⁴-81) = 32+10√7 /-2x²
2√(x⁴-81) = 32+10√7-2x² /:2
√(x⁴-81) = 16+5√7-x² ()²
x⁴-81 = (16+5√7)²-2(16+5√7)x²+x⁴
-81 = 256+160√7+25∙7-2(16+5√7)x²
-512-160√7 = -2(16+5√7)x²
-32(16+5√7) = -2(16+5√7)x²
16 = x²
x₁=4
x₂=-4