gyök (x^2+9) + gyök (x^2-9) = gyök(7)+5

2017. jan. 29. 18:42
 1/6 anonim ***** válasza:
12%

Szerintem így:Négyzetre emelés után:

x^2+9+ x^2-9 = 7+25

2x2 =32

x2 =16

x =4

2017. jan. 29. 18:51
 2/6 A kérdező kommentje:
a négyzetre emeléskor elhagytad a kétszeres szorzatot
2017. jan. 29. 18:59
 3/6 anonim ***** válasza:
x=4 vagy x=-4
2017. jan. 29. 19:17
 4/6 A kérdező kommentje:
hogyan jött ki?
2017. jan. 29. 20:37
 5/6 anonim ***** válasza:
Négyzetre kell emelni először, aztán átrendezgetni.
2017. jan. 29. 20:44
 6/6 tatyesz ***** válasza:

√(x²+9)+√(x²-9) = √7+5 /()²

x²+9+2√(x²+9)(x²-9)+x²-9 = 7+10√7+25

2x²+2√(x⁴-81) = 32+10√7 /-2x²

2√(x⁴-81) = 32+10√7-2x² /:2

√(x⁴-81) = 16+5√7-x² ()²

x⁴-81 = (16+5√7)²-2(16+5√7)x²+x⁴

-81 = 256+160√7+25∙7-2(16+5√7)x²

-512-160√7 = -2(16+5√7)x²

-32(16+5√7) = -2(16+5√7)x²

16 = x²

x₁=4

x₂=-4

2017. febr. 1. 10:42