Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mit tudtok a háromszögről?...

Mit tudtok a háromszögről? Derékszögről?

Figyelt kérdés
2010. máj. 6. 20:48
 1/3 anonim ***** válasza:
2010. máj. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, én is ezen a honlapon vagyok, de nekem több kéne. Illetve én ilyenre gondoltam: 3 csúcsa van, átlói stb.... (ebből még van egy csomó). És teljesen kiment a fejemből
2010. máj. 6. 21:00
 3/3 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Egy háromszögnek nincsenek átlói.


Súlyvonalai vannak amelyek egy csúcsból a szemközti oldal felező pontjára bocsátott szakaszokat jelenti. Súlyvonalai egy pontban metszik egymást. Ez a pont a súlypont, amely mindegyik súlyvonalnak a csúcstól távolabb eső harmadoló pontja.


Magasság vonalai is vannak, ők egy csúcsból a szemközti oldalra bocsátott merőleges szakaszok. Egy pontban metszik egymást.


Középvonalai is vannak, ők azok a vonalak melyek a háromszög két oldalfelező pontját kötik össze. Ezek párhuzamosak a harmadik oldallal és hosszuk annak pontosan a fele.


Szögfelezői egy pontban metszik egymást ez a pont a háromszög beírható körének középpontja.


A háromszög oldalfelező merőlegesei egy pontban metszik egymást, ez a pont a háromszög köré írható körének a középpontja.


A háromszög magasságpontja, súlypontja, és a köré írt kör középpontja egy egyenesen fekszik, őt hívjuk Euler egyenesnek.


A háromszög oldalfelező pontjai, magasság talppontjai és a magasságpont és a csúcspontok által meghatározott szakaszok felezőpontjai egy körön vannak. Ezt a kört Feuerbach-körnek, vagy a kilenc pont körének is hívjuk.


Egy háromszög belső szögeinek összege 180 fok.

Külső szögeinek összege 360 fok.

A nagyobb oldallal szemben mindig a nagyobb szög van.

Bármely két oldalhosszának összege nagyobb mint a harmadik oldal hossza.

Bármely külső szöge egyenlő a nem mellette fekvő két belső szög összegével.


A derékszögű háromszögek segítségével definiálhatjuk pl. a szögfüggvényeket. stb stb.


Ha kíváncsi vagy még valamire kérdezz még:)

2010. máj. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!