Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy háromszögről hogyan...

Egy háromszögről hogyan tudhatjuk meg hogy tompa, derék, vagy hegyesszögű? (ált. Isk. Módszerrel, szögfüggvény nélkül ) Csak az oldalai adottak.

Figyelt kérdés
2011. jan. 30. 19:24
 1/5 anonim válasza:

befogó négyzet + befogó négyzete > átfogó négyzete

akkor hegyesszögű


befogó négyzete + befogó négyzete = átfogó négyzete

akkor az derékszögű


befogó négyzet + befogó négyzete < átfogó négyzete

akkor tompaszögű

2011. jan. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező!

Te hiányoztál, amikor eztet tanították, és a könyved is elveszett?

2011. jan. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 vurugya béla ***** válasza:

Azért nem használnám azt a szót, hogy "befogó" hegyesszögű meg tompaszögű háromszög esetén :)


(Egyébként OK a tipped)


vrrr

2011. jan. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nekem a sinus tétel ugrott be elsőnek, (arról még vannak emlékeim) de azt általánosban még nem tanítják, végül mi is erre jutottunk, de nem voltam benne biztos, hogy ezt a megoldást várják-e. Egyébként a gyerekemnek próbáltam segíteni.
2011. jan. 30. 22:58
 5/5 anonim ***** válasza:
Az ,,átfogó'' helyett leghosszabb oldal, ,,befogók'' helyett a többi oldal a pontos kifejezés.
2011. jan. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!