Peti és Józsi tömegének átlaga 3 kg-mal több, mint Peti tömege. Peti, Józsi és Feri tömegének átlaga szintén 3 kg-mal több, mint Peti és Józsi tömegének átlaga. Hány kilogrammal nehezebb Feri Petinél?

2017. jan. 30. 15:19
 1/3 anonim válasza:
Nem tudom!
2017. jan. 30. 15:27
 2/3 anonim ***** válasza:

Jelöljék a nevek kezdőbetűi a név tulajdonosainak tömegét:

Ekkor

(p+j)/2=3+p

(p+j+f)/3=3+(p+j)/2.


ezeket tudjuk, és f-p a kérdés.


Az elsőt átrendezve az derül ki, hogy j=6+p,ezt a második egyenletbe helyettesítve az adódik, hogy (p+6+p+f)/3=3+(p+6+p)/2, vagyis 2*(2p+f+6)=18+3*(2p+6), ezt kicsomagolva és átrendezve f-p=12 adódik.

2017. jan. 30. 15:40
 3/3 anonim ***** válasza:

Szöveges feladatra szöveges választ adunk:

Feri 12 kilóval nehezebb Petinél.

2017. jan. 30. 15:41