2017. jan. 30. 15:19
2/3 anonim válasza:
Jelöljék a nevek kezdőbetűi a név tulajdonosainak tömegét:
Ekkor
(p+j)/2=3+p
(p+j+f)/3=3+(p+j)/2.
ezeket tudjuk, és f-p a kérdés.
Az elsőt átrendezve az derül ki, hogy j=6+p,ezt a második egyenletbe helyettesítve az adódik, hogy (p+6+p+f)/3=3+(p+6+p)/2, vagyis 2*(2p+f+6)=18+3*(2p+6), ezt kicsomagolva és átrendezve f-p=12 adódik.
3/3 anonim válasza:
Szöveges feladatra szöveges választ adunk:
Feri 12 kilóval nehezebb Petinél.