Hogy kell megoldani ezt a feladatot?

Van egy csavarrugó, aminek a rugóállandója: 1000 N/m. Ezt a csavarrugót már 10 cm-rel megnyújtottuk. Mennyi munkával lehet újabb 10 cm-rel megnyújtani?
2010. máj. 6. 16:45
 1/5 anonim ***** válasza:

1000N kell 1m nyúláshoz, azaz 10 cm-ként 100N.

Ezek szerint 100N erőt kell 0,1m úton kifejteni, W=F*s=100N*0,1m=10J

2010. máj. 6. 17:06
 2/5 A kérdező kommentje:
nem hiszem, hogy így kell azért kösz:) Azt tudom, hogy grafikonnal is lehet.. Csak a görbe alatti rész kiszámítása nem sikerül..
2010. máj. 6. 17:54
 3/5 anonim ***** válasza:

Az a görbe, amiről beszélsz, egy egyenes, hiszen a rugó megnyúlása és az erő egyenesen arányos egymással. [link]

Igazad van 1/2-del elfelejtettem megszorozni.

[link]

remélem, így jobb lesz....

2010. máj. 6. 21:23
 4/5 A kérdező kommentje:
Sikerült megcsinálnom..:) HA érdekel írj:)
2010. máj. 8. 08:29
 5/5 anonim ***** válasza:
Persze, hogy érdekel.
2010. máj. 9. 10:35