Tőke: 200000 N év után felvett összeg: 180000 Kamatláb: -2 ezrelék N=?


Kamatos kamat

Megoldás képlettel



2017. jan. 24. 15:54
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

1. 200000*(1-0,002)^N=180000


2. 200000*(0,998)^N=180000


3. (0,998)^N=0,9


4. logaritmus


5. N=52,63

2017. jan. 25. 14:07
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2017. febr. 5. 13:31