Szinusz fuggveny? Sin (2x-π/2) =-√2/2 Elkezdtem, de elakadtam! (Kep)


Szoval a feladat: sin(2x-π/2)=-√2/2


Rajzoltam fuggvenyt, es elkezdtem az egyseg kort. Mi a kovetkezo lepes?


[link]


Esetleg aki tud magyarazhatna is, mert nem igazan ertem.



2017. jan. 22. 15:38
 1/10 anonim ***** válasza:
79%

-gyök(2)/2 egy nevezetes szög szinusza. Ezt be kell magolni. A -45 fok szinusza.

Radiánban felírva:


Első megoldás:

2x-(Pi/2)=(-45/180)*Pi + k*2Pi, ahol k egész szám.


Második megoldás:

2x-(Pi/2)=(225/180)*Pi + k*2Pi, ahol k egész szám.


Ezeket szerintem le tudod rendezni.

2017. jan. 22. 20:18
 2/10 anonim ***** válasza:
Amennyiben nem nevezetes szög szinuszát kapod eredményül, akkor lehet használni számológépet vagy négyjegyű függvénytáblázatot, hogy ki tudjad keresni a megfelelő szöget.
2017. jan. 22. 20:19
 3/10 anonim ***** válasza:

Nevezetes szögek: 0, 30, 45, 60, 90, 180, 270, 360

Ezeknek a szinuszát, koszinuszát, tangensét, kotangensét fejből kell tudni.

2017. jan. 22. 20:21
 4/10 A kérdező kommentje:

Igazabol mi csak a 30, 45, 60-at tanultuk.


Irtam uzenetet, es persze felpontoztam a valaszod, koszonom!

2017. jan. 22. 20:26
 5/10 anonim ***** válasza:
Kép: A függvény Pi/2-vel eltolódik jobbra, és a periódusa megfeleződik, jobban hullámzik a függvény. :) Azt érted miért van 2 egyenlet a megoldásra?
2017. jan. 22. 20:30
 6/10 A kérdező kommentje:

Mert tobb megoldas van, vagyis periodikusan ismetlodik a megoldas. Vagyis ha jol ertettem matekon.

Mi tortenik a fuggvennyel? Akkor valamit megis csak sikerult elrontanom.

2017. jan. 22. 20:33
 7/10 anonim ***** válasza:

Először is a szinusz két térnegyedben lesz negatív, ezt is meg kell tanulni a szögfüggvényekről: 180-nál nagyobb és 360-nál kisebb. Ezért lesz két egyenlet.

Másodszor periodikusan ismétlődik 360 fokonként a megoldás. Ezért vezetjük be a k-t. A fokot radiánba váltom át, azért lesz benne Pi.

2017. jan. 22. 20:38
 8/10 A kérdező kommentje:

Es a fuggvennyel mit csinalok? Most ez a temakor nagyon nem akar menni, kezdek kicsit ketsegbeesni.

Mit csinalok a fuggvennyel? Hol rontottam el?

2017. jan. 22. 20:40
 9/10 anonim ***** válasza:
Készítesz egy értéktáblázatot a nevezetes szögekre. Milyen x-ekre milyen y értéket vesz fel a függvény? Bejelölöd és megrajzolod. -Pi/4-nél és Pi/4 lesz 0.
2017. jan. 22. 21:04
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha a szögfüggvényen belül az-xet felszorozzuk, akkor összébb nyomódik a függvény grafionja és jobban hullámzik, ha elosztjuk, akkor széthúzódik arányosan.
2017. jan. 22. 21:10