A gyakorló III 2819-re lennék kíváncsi. Addig eljutottam, hogy a sin^2x + cos^2x=1 -et kéne átalakítani, hogy csak szinusz vagy csak koszinusz legyen benne, de utána nem jön ki kerek egészre, vagy valami nevezetes szögre.

Segítsetek légyszi.



2017. jan. 20. 19:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerinted mindenki a gépe mellett tartja a könyvet? Ha már segítséget kérsz, vedd a fáradságot, hogy leírd/lefényképezd/belinkeld a feladatot!
2017. jan. 20. 19:44
 2/8 anonim ***** válasza:

Ez egy nevezetes azonosság, a Pithagorasz tételből lehet levezetni.


A következő helyettesítésekkel kijön az egyenlőség:


sin^2 2x = (1-cos (2*(2x))) / 2


cos^2(2x) = (1 + cos(4x)) / 2

2017. jan. 20. 19:50
 3/8 anonim ***** válasza:
Írd le a feladatot, akkor tudunk segíteni.
2017. jan. 20. 19:51
 4/8 anonim ***** válasza:

2819-es feladat:

a)

8*sin^2 (x) - 7*cos^2 (x) =8


b)

cos^2 (x) - sin^2 (x)=1/2


Kedves kérdező! Melyikre van szükséged mert feleslegesen nem koptatnám a klaviatúrát?


ncore-on rajta van a megoldáskötet is. :)

2017. jan. 20. 19:53
 5/8 A kérdező kommentje:
A kiírás után vettem észre, hogy nem írtam le a feladatot. Az a-ra vagyok kíváncsi
2017. jan. 20. 19:56
 6/8 anonim ***** válasza:

8*sin^2 (x) - 7*cos^2 (x) =8

8*sin^2 (x) - 7*cos^2 (x) =8*( sin^2 (x) + cos^2 (x))

8*sin^2 (x) - 7*cos^2 (x)= 8*sin^2 (x) + 8*cos^2 (x)

- 7*cos^2 (x)= 8*cos^2 (x)

0 = 15*cos^2 (x)

0 = cos^2 (x)

0 = cos (x)

x=PI/2 + k*PI

ellenőrzést rád bízom


A MATEK legyen Veled! :)

2017. jan. 20. 20:03
 7/8 A kérdező kommentje:

Én tudom azt, hogy a megoldások fent vannak, de a levezetés nincsen, és a megoldással nem megyek semmire. Esetleg ellenőrizni tudom, hogy jól oldottam-e meg.


A sin^2x+cos^2x=1 azonosságot átalakítottam erre: cos^2x=1-sin^2x így behejettesíthetem ezt a koszinusz helyére, de ott a végeredmény gyök15/3 és azzal már nem tudok tovább menni, lehet hogy csak félreszámoltam. Ezt szeretném megtudni tőletek, kedves válaszolók.

2017. jan. 20. 20:04
 8/8 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszadónak köszönöm :)
2017. jan. 20. 20:06