Hogy számolom ki az eredő ellenállást?

Elmagyarázták ha 2 ellenállás van párhuzamosan kapcsolva, de 3-ra nem tudom átvonatkoztatni. A feladat a képen látható: [link]

2017. jan. 17. 15:45
 1/3 A kérdező kommentje:
+ érdekelne az I1 kiszámítása is
2017. jan. 17. 15:48
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Párhuzamosan kapcsolt ellenállások estén a vezetőképességeik (ellenállás-érték reciprokai) összegződnek; és az eredő vezetőképesség reciproka az eredő ellenállás.

1/R1 + 1/R2 + 1/R3 = 1/60 + 1/60 +1/60 = 3/60 = 1/20.

1 / 1/20 = 20. A 3 párhuzamos ellenállás eredője 20 Ω.


1/R4 + 1/ R5 = 1/60 + 1/30 = 1/60 + 2/60 = 3/60 = 1/20.

1 / 1/20 = 20. A 2 páhuzamos ellenállás eredője 20 Ω.


A két eredő ellenállás sorba kapcsolódik, eredőjük az ellenállások összege. Tehát a kör eredő ellenállása 20 Ω + 20 Ω = 40 Ω.


I6 = 240 V / 40 Ω = 6 A

Mivel R1 = R2 = R3, ez 3 egyenlő részre oszlik: I1 = 6 A / 3 = 2 A.

2017. jan. 17. 16:16
 3/3 A kérdező kommentje:
Így már érthető! Hmm, mi más képlettel dolgoztunk, akkor emiatt nem tudtam. Köszi! :)
2017. jan. 17. 16:27