Valaki leirná nekem a teljes megodást kérem szépen, mert nagyon nem értem az ilyeneket.2016. máj. 6. 14:27
1/1 anonim válasza:
Ha sorosan kötöd össze az ellenállásokat, akkor az eredő ellenállás a két ellenállás összege: Re = R1 + R2
Párhuzamos kötés elején pedig az eredő ellenállás reciproka a két ellenállás reciprokösszege: 1/Re = 1/R1 + 1/R2
Két szám összeadása gondolom azért megy, így csak utóbbit írom le:
1/Re = 1/10 + 1/30
1/Re = 3/30 + 1/30
1/Re = 4/30
Re = 30/4 = 7.5 Ohm