Egy R1=10 ohm és egy R2=30 ohm ellenállású fogyasztót előbb sorosan majd párhuzamosan kötök össze. Számitsd ki az eredő ellenállást mindkét esetben! Rsoros és 1 törve Rpárhuzamos?

Valaki leirná nekem a teljes megodást kérem szépen, mert nagyon nem értem az ilyeneket.

2016. máj. 6. 14:27
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha sorosan kötöd össze az ellenállásokat, akkor az eredő ellenállás a két ellenállás összege: Re = R1 + R2

Párhuzamos kötés elején pedig az eredő ellenállás reciproka a két ellenállás reciprokösszege: 1/Re = 1/R1 + 1/R2


Két szám összeadása gondolom azért megy, így csak utóbbit írom le:

1/Re = 1/10 + 1/30

1/Re = 3/30 + 1/30

1/Re = 4/30

Re = 30/4 = 7.5 Ohm

2016. máj. 6. 14:33