Tudnátok segíteni a kémia háziban?


Próbáltam nekiállni a számolásnak, de nem igazán értem a lépéseket. Érettségire készülök és igazán hálás lennék, ha valaki levezetné nekem az alábbi feladatot:


50,0 cm3, 2,00 mol/dm3 koncentrációjú, 1,10 g/cm3 sűrűségű kénsavoldathoz hány g bárium-kloridot kell adni, hogy az összes szulfátiont csapadékba vigyük? Mekkora tömegű csapadék keletkezik és milyen lesz a maradék oldat tömeg%-os összetétele?


Előre is köszönöm annak, aki levezeti és segít!:)


2017. jan. 15. 21:41
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

H2So4 + Bacl2 --> 2 HCL + BaSo4


m(oldat)=50 cm3* 1,10 g/cm3= 55 g kénsavoldat

n=V*c= 0,05 dm3 * 2 mol/dm3=0,1 mol kénsav (ez fog elreagálni)


0,1 mol h2so4-hez kell sztöchiometrikusan ugyanennyi Bacl2 (137+71)* 0,1=20,8 g Bacl2 kell


sztöchiometrikusan ugyanennyi csapadék kell Baso4(M)= 233 g/mol * 0,1 mol=23,3 g csapadék keletkezik


maradékban Hcl lesz, erre kell M/M%-ot számolni!

01, molhoz kell 0,2 mol Hcl, tömege 7,3g.


m/m% hcl= 7,3 g / 55+20,8-23,3 (csapadék csökkenti az oldat tartalmát, ami a baso4)

2017. jan. 15. 22:01
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors segítséget!:)
2017. jan. 15. 22:04