Illetve a protonok számát/ a hélium atommagokét/ és az urán atommagokét?
A megoldás megvan, de nem értem, hogy mi hogy jön ki. EL tudná magyarázni valaki nagyon-nagyon részletesen?
2017. jan. 14. 19:08
1/3 anonim válasza:
e=1,6021766208(98)•10−19 C
ez egy darab elektrontöltése, ebből már könnyen kiszámolható
2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm, ezzel tisztában voltam, mivel le van írva a függvénytáblázatomba és a könyvemben is. a tankönyvemben kapott eredmény 6,25*10^18. nem értem, hogy jön ki, ezért kértem részletes magyarázatot.
2017. jan. 14. 19:38
3/3 anonim válasza:
1,6021766208(98)•10−19C*x=1
x=1/1,6021766208(98)•10−19C
x=0,625*10^19 (kerekítve)
x=6,25*10^18
így ok?