Hogy tudom kiszámolni az 1 C nagyságú töltéshez szükséges elektronok számát?


Illetve a protonok számát/ a hélium atommagokét/ és az urán atommagokét?

A megoldás megvan, de nem értem, hogy mi hogy jön ki. EL tudná magyarázni valaki nagyon-nagyon részletesen?



2017. jan. 14. 19:08
 1/3 anonim ***** válasza:

e=1,6021766208(98)•10−19 C

ez egy darab elektrontöltése, ebből már könnyen kiszámolható

2017. jan. 14. 19:20
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm, ezzel tisztában voltam, mivel le van írva a függvénytáblázatomba és a könyvemben is. a tankönyvemben kapott eredmény 6,25*10^18. nem értem, hogy jön ki, ezért kértem részletes magyarázatot.
2017. jan. 14. 19:38
 3/3 anonim ***** válasza:

1,6021766208(98)•10−19C*x=1

x=1/1,6021766208(98)•10−19C

x=0,625*10^19 (kerekítve)

x=6,25*10^18


így ok?

2017. jan. 14. 21:21