Segítség kérés Matematika Házi feladat 2016. 01.11?


1.Egy számsorozat első eleme 2, a második pedig 3. A második elemtől kezdve a sorozat bármely eleme két szomszédjának szorzatánál 1-gyel kisebb. Mennyi a sorozat első 2017 tagjának az összege?



2.Gombóc Artúr fogyókúrázik, de a Picúrtól kapott 50 szelet csokoládét, amiből minden nap egy szeletet ehet csak meg. Ez a fajta csoki, amit kapott éppen akciós a boltban, így 7 csoki papírját, ha visszaviszi, beválthatja egy ajándék csokira. Ilyen módon hány napra jut Artúrnak csoki, ha a papírokért járó ajándékot is mindig megeszi?



3.Ha a magtárban egy nagy edényből a búza 40 %-a hiányzik, akkor 40 kg-mal több van benne, mint, ha csak 40 %-áig lenne megtöltve az edény. Hány kg búza fér el az edényben?



2017. jan. 11. 14:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Hol akadtál el?
2017. jan. 11. 15:01
 2/10 A kérdező kommentje:

A 2.nál kiderítettem hogy 7x7 az 49 tehát 7 plusz csokit tud szerezni tehát 57 csokit eszik meg ami 57 nap. De azt nem tudni hogy az 50. napon még akciós lesz-e a csokoládé.

A 3.nál ha 40% hiány van akkor 60%-ig töltött ha 40% van benne akkor 60% a hiány. Magyarul akkor 20% az 40kg tehát ha tele van akkor 200kg fér bele.

2017. jan. 11. 15:06
 3/10 anonim ***** válasza:

2. Jó meglátás, de feltételezd, hogy mindvégig akciós lesz.

Azt is vedd figyelembe, hogy a csokipapírért vett csokik csomagolásából is vehet újat.


3. Tökéletes.

2017. jan. 11. 15:13
 4/10 A kérdező kommentje:

2-esre visszatérve igen gondoltam rá de majd akkor megoldom úgy is.

1-eshez valami terv?

2017. jan. 11. 15:19
 5/10 anonim ***** válasza:

1. El kell kezdened felírni a sorozat elemeit, aztán ha találsz szabályszerűséget (ismétlődést), akkor lehet könnyen kiszámolni a kért összeget.

Egy elem egyenlő a két szomszédjának szorzata mínusz 1:

2,3,x -> 3=2*x-1 -> x=2

2,3,2,x -> 2=3*x-1 -> x=1

2,3,2,1,... folytasd

2017. jan. 11. 15:21
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen válaszod. még egyetlen kérdésem lesz de még ahhoz kell gyártanom egy képet.
2017. jan. 11. 15:28
 7/10 A kérdező kommentje:

[link]


Itt van a kép és itt azon gondolkoztam hogy a kis kockát elkezdtem kirakosgatni a négyzetekbe és kijött hogy 143cm2 az eredmény.

2017. jan. 11. 15:33
 8/10 anonim ***** válasza:
Lemaradt a képről, hogy mennyi a legkisebb négyzet területe.
2017. jan. 11. 16:37
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha a kis négyzet területe egy, akkor az oldala is 1.

MOBJ négyzet oldalait jelöljük a-val,

ONGA négyzet oldalait b-vel,

JHIK és HCEI négyzetekét (közös oldaluk van, így értelemszerűen egyforma négyzetek) c-vel

és DGFE négyzet oldalait pedig d-vel.

Ekkor:

a=2c-1

c=d-1

d=b-1

b=a-1

Helyettesítsük visszafelé:

b=a-1 ezt felhasználva:

d=b-1 = (a-1)-1 = a-2

c=d-1 = (a-2)-1 = a-3

a=2c-1 = 2*(a-3)-1 = 2a-6-1 = 2a-7,

vagyis a=2a-7, ezt megoldva: a=7

Innen:

b=a-1 = 7-1=6

d=b-1 = 6-1=5

c=d-1 = 5-1=4


A területet többféleképpen is ki lehet számolni,

pl.: (a+b)*(a+c) = (7+6)*(7+4) = 13*11

Valóban 143.

2017. jan. 11. 17:14
 10/10 A kérdező kommentje:
Bocsi skacok lemaradt az 1cm2
2017. jan. 11. 18:11