2017. jan. 10. 17:03
1/2 anonim válasza:
Területet átváltod dm2-re. Egyik oldal x, másik 5x, felírod az egyenletet területre, megkapod az oldalakat, kiszámolod a kerületet.
Hajrá!
2/2 anonim válasza:
Terület = egyik oldal szorozva egyik szomszédos oldalával
egyik oldalát jelöljük x-el, innen a másik oldala 5x
5x * x = 180
5x^2 = 180
x^2 = 36
x = 6
Innen a két oldal 6 cm ill. 5*6 = 30 cm
Ellenőzés = 6 cm * 30 cm valóban 180 cm^2.
Kerület pedig két szomszédos oldal összege szorozva kettővel: (6 + 30) * 2 = 72 cm, ami 7,2 dm.