Egy téglalap területe 180 cm2. A téglalap hosszabb oldala ötszöröse a rövidebb oldalnak. Hány deciméter a télalap kerülete? SOOOOOS


2017. jan. 10. 17:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Területet átváltod dm2-re. Egyik oldal x, másik 5x, felírod az egyenletet területre, megkapod az oldalakat, kiszámolod a kerületet.

Hajrá!

2017. jan. 10. 17:13
 2/2 anonim ***** válasza:

Terület = egyik oldal szorozva egyik szomszédos oldalával

egyik oldalát jelöljük x-el, innen a másik oldala 5x

5x * x = 180

5x^2 = 180

x^2 = 36

x = 6

Innen a két oldal 6 cm ill. 5*6 = 30 cm

Ellenőzés = 6 cm * 30 cm valóban 180 cm^2.


Kerület pedig két szomszédos oldal összege szorozva kettővel: (6 + 30) * 2 = 72 cm, ami 7,2 dm.

2017. jan. 10. 18:03