2017. jan. 8. 21:19
2/8 A kérdező kommentje:
bocsi elirtam:2011*2013*2015*2017+16
2017. jan. 8. 21:25
3/8 anonim válasza:
Kiszámolod.
2011*2013*2015*2017+16=4056191^2
4/8 A kérdező kommentje:
más mód nincs?
ezalatt azt értem hogy matematikai összefüggések alapján.
9.-es matematika
2017. jan. 8. 21:30
5/8 anonim válasza:
Felbontod prímtényezőkre és mivel minden prímtényező páros hatványkitevővel fog szerepelni ezért a szám négyzetszám.
6/8 Koplárovics Béci válasza:
Ugye olyasmit vesztek, hogy (a-b)(a+b)=a^2-b^2? Meg úgy általában a polinomok azonosságait?
Nos, akkor csak segítek, a számítást te magad vezeted le:
2011=2014-3
2017=2014+3
2013=2014-1
2015=2014+1
7/8 anonim válasza:
n=2014-gyel:
(n-3)(n-1)(n+1)(n+3)+16=
=(n^2-1)(n^2-9)+16=
=n^4-10n+9+16=
=n^4-10n+25=
=[(n^2-5)]^2
8/8 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm
2017. jan. 8. 23:45