Hogyan bizonyítom be, hogy a 2011201320152017+16 négyzetszám?


2017. jan. 8. 21:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy, nem négyzetszám.
2017. jan. 8. 21:22
 2/8 A kérdező kommentje:
bocsi elirtam:2011*2013*2015*2017+16
2017. jan. 8. 21:25
 3/8 anonim ***** válasza:
46%

Kiszámolod.

2011*2013*2015*2017+16=4056191^2

2017. jan. 8. 21:28
 4/8 A kérdező kommentje:

más mód nincs?

ezalatt azt értem hogy matematikai összefüggések alapján.

9.-es matematika

2017. jan. 8. 21:30
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Felbontod prímtényezőkre és mivel minden prímtényező páros hatványkitevővel fog szerepelni ezért a szám négyzetszám.
2017. jan. 8. 21:46
 6/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
81%

Ugye olyasmit vesztek, hogy (a-b)(a+b)=a^2-b^2? Meg úgy általában a polinomok azonosságait?

Nos, akkor csak segítek, a számítást te magad vezeted le:

2011=2014-3

2017=2014+3

2013=2014-1

2015=2014+1

2017. jan. 8. 21:49
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

n=2014-gyel:


(n-3)(n-1)(n+1)(n+3)+16=

=(n^2-1)(n^2-9)+16=

=n^4-10n+9+16=

=n^4-10n+25=

=[(n^2-5)]^2

2017. jan. 8. 21:51
 8/8 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm
2017. jan. 8. 23:45