Ezt hogy jön ki? Légyszi, kb.2 mp az egész.


[link]

Szóval itt hogy jön ki a 10/3-ad?


2010. máj. 3. 16:25
 1/6 anonim ***** válasza:

3 egész, az 9/3

9/3 + 1/3 = 10/3

2010. máj. 3. 16:31
 2/6 anonim ***** válasza:

Annyit hozzátennék, hogy mindkét oldalon 1-1 hatványazonosság van alkalmazva:


(a^n)^m=a^(n*m) alapján lesz a bal oldalon az első alakból a második.


(a^n)*(a^m)=a^(n+m) azonosság miatt lesz a jobb oldalból az, ami.

2010. máj. 3. 16:33
 3/6 A kérdező kommentje:
Hú, basszus... elég gáz vagyok ahhoz képest, hogy holnap érettségizek. Lehet, hogy lezsibbadt már az agyam az 1 hete tartó matekozástól és azért nem jöttem rá... Mindenesetre köszönöm mindkettőtöknek. :D
2010. máj. 3. 16:38
 4/6 anonim ***** válasza:
Sima ügy lesz :) Mindent bele!
2010. máj. 3. 16:39
 5/6 anonim ***** válasza:
Semmi baj. :) A függvénytáblázatban azt hiszem minden ilyen azonosság benne van. Nézd át mikor kell összeadni és szorozni a hatványokat.
2010. máj. 3. 16:45
 6/6 A kérdező kommentje:
Ha minden igaz, meglett a négyes! :)
2010. máj. 4. 17:04