Mi az alábbi feladat megoldása?


egyenes vonalú egyenletes mozgás


v=60km/h

s=6m

t=?


2016. dec. 23. 18:06
 1/8 anonim ***** válasza:

s=v*t

Innen remélem menni fog. Csak arra figyelj, hogy minden SI mértékrendszerben legyen.

2016. dec. 23. 18:10
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem értem, mit rontok el. 60km/h=216m/s ; 6/216=0,027
2016. dec. 23. 18:17
 3/8 anonim ***** válasza:
Rosszul váltod át a mértékegységet.
2016. dec. 23. 18:22
 4/8 anonim ***** válasza:

60 km/h=216 m/s


s=v*t

6=216/t

6t=216

t=36 s

2016. dec. 23. 18:28
 5/8 anonim ***** válasza:
mármint az utolsó sorban az "s" a másodpercet jelenti.
2016. dec. 23. 18:29
 6/8 anonim ***** válasza:
Sajnos 4-es, ez marhaság...
2016. dec. 23. 18:37
 7/8 anonim ***** válasza:

4-es vagyok


Tényleg bocsánat, rossz felé váltottam a 3,6-tal


60 km/h=16,6667 m/s


s=v*t

6=16,6667/t

6t=16,6667

t=2,7778 másodperc

2016. dec. 23. 18:40
 8/8 anonim ***** válasza:
47%

Métert amúgy egyszerűbb km-re váltani. 6m = 0,006km


s = 0,006km / 60km/h = 0,0001h ami 0,36s

2016. dec. 23. 20:19