egyenes vonalú egyenletes mozgás
v=60km/h
s=6m
t=?
2016. dec. 23. 18:06
1/8 anonim válasza:
s=v*t
Innen remélem menni fog. Csak arra figyelj, hogy minden SI mértékrendszerben legyen.
2/8 A kérdező kommentje:
Nem értem, mit rontok el. 60km/h=216m/s ; 6/216=0,027
2016. dec. 23. 18:17
3/8 anonim válasza:
Rosszul váltod át a mértékegységet.
4/8 anonim válasza:
60 km/h=216 m/s
s=v*t
6=216/t
6t=216
t=36 s
5/8 anonim válasza:
mármint az utolsó sorban az "s" a másodpercet jelenti.
7/8 anonim válasza:
4-es vagyok
Tényleg bocsánat, rossz felé váltottam a 3,6-tal
60 km/h=16,6667 m/s
s=v*t
6=16,6667/t
6t=16,6667
t=2,7778 másodperc
8/8 anonim válasza:
Métert amúgy egyszerűbb km-re váltani. 6m = 0,006km
s = 0,006km / 60km/h = 0,0001h ami 0,36s