Mi lehet az alábbi munkavégzéses feladat megoldása? /a feladat lent/

A nyolcadikosok feladata, hogy kitakarítsák az iskolát. Az A osztály 80 perc alatt, a B osztály -mivel kevesebben vannak- 2 óra alatt végezne a munkával. Mennyi ideig tart,ha együtt dolgoznak?

2016. dec. 4. 17:34
 1/1 anonim ***** válasza:

Legyen az elvégzett munka egységnyi (m=1).

A osztály 80 perc alatt végzi el, így egységnyi idő (azaz 1 perc) alatt a=m/80=1/80 munkát végez el.

B osztály 120 perc alatt végez, azaz b=m/120=1/120

Legyen p a keresett idő, hogy együtt mennyi idő alatt végeznek, így:

p*(a+b)=1

p*(1/80+1/120)=1

p*(3/240+2/240)=1

p*5/240=1

p=240/5=48

A két osztály együtt 48 perc alatt végez.

2016. dec. 4. 21:54