A nyolcadikosok feladata, hogy kitakarítsák az iskolát. Az A osztály 80 perc alatt, a B osztály -mivel kevesebben vannak- 2 óra alatt végezne a munkával. Mennyi ideig tart,ha együtt dolgoznak?2016. dec. 4. 17:34
1/1 anonim válasza:
Legyen az elvégzett munka egységnyi (m=1).
A osztály 80 perc alatt végzi el, így egységnyi idő (azaz 1 perc) alatt a=m/80=1/80 munkát végez el.
B osztály 120 perc alatt végez, azaz b=m/120=1/120
Legyen p a keresett idő, hogy együtt mennyi idő alatt végeznek, így:
p*(a+b)=1
p*(1/80+1/120)=1
p*(3/240+2/240)=1
p*5/240=1
p=240/5=48
A két osztály együtt 48 perc alatt végez.