Sgeitsetek megoldani kérlek! A leirasban van 4 feladat azt kéne megcsinálnom!?


1. Egy zsákban 30 golyó van. 30%-a zöld, 30%-a kék és 40%-a piros. Ezekből találomra huzunk egyet. Melyiknek lesz nagyobb a valószinűsége?


A. Pirosat vagy kéket

B. Zöldet vagy kéket

C. Pirosat

D. Nem Pirosat


2. Ugyanebből a 30 golyóból most egyszerre kettőt huzunk. Mekkora eselye lesz hogy mindkettő zöld lesz?

A. Kb. 40 %

B. Kb. 8%

C. 30%

D. 50%-nál több


3. Rajzoltam egy konvex sokszöget és megszámoltam az átlóit. Háromszor eltévesztettem. Melyik lehet a jó eredmény?

A. 24

B. 18

C. 22

D. 20

4. Ha 8 ember 9 óra alatt végez el egy munkát akkor hány ember végzi el ugyanezt a munkát 6 óra alatt?

A. 16

B. 14

C. 10

D. 12


Tudom nemelyik feladat nagyon nehez de ez van a feladatlapon. Ha barmelyiket sikerült neked megoldani kérlek a magyarazatot is ird meg hogy tudjam nem Csak tippeltél.



2016. dec. 18. 19:20
 1/3 anonim ***** válasza:
82%

4.

8 ember → 9 óra alatt

1 ember → 8*9 óra = 72 óra alatt

6 óra alatt (ami a 72 óra 12-ed része) → 12*1 = 12 ember végzi el.

Jó válasz: D. 12

2016. dec. 18. 20:12
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi :) ertekeltem
2016. dec. 18. 20:17
 3/3 tatyesz ***** válasza:

1. Nyilván annak nagyobb a valószínűsége, amelyikből több van. A B és a D ugyanaz, mert ha nem pirosat húzol, akkor nyilván kéket vagy zöldet húzol. Mivel pirosból van a legtöbb, ezért piros plusz akárminek lesz a legnagyobb a valószínűsége, tehát A.


2. Itt az összes eset: 30 alatt a 2=435, kedvező eset: 9 alatt a 2=36, p=36/435=0,08=8%, tehát B

2016. dec. 19. 09:54