Hogy tudom kiszámolni hogy két szám hany százaléka egymásnak?

Például 4-nek a 3 hány százaléka? Vagy 9-nek a 6?
2016. dec. 18. 17:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

3/4x100=75% , azaz a 3 a 4-nek 75%-a.

6/9x100=66,67 , 9-nek a 6 a 66,67%-a.

2016. dec. 18. 17:55
 2/3 anonim ***** válasza:

A 4-nek hány százaléka a 3? 3/4 *100=75%

A 9-nek hány százaléka a 6? 6/9 *100=66,66% (végtelen sok hatos)


A nak nek raggal rendelkező számmal elosztod a másik számot majd szorzol 100zal.

2016. dec. 18. 17:56
 3/3 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb nekem 3-as szabállyal volt annak idején :).


4-nek a 3?


Hát ha a 4 ........................... 100

3 ........................... x


x=300/4= 75%.



Vagy ha a 3-nak a 4 hány %-a?


3 ............................................ 100

4 ............................................ x


x = 400/3= 133(3)%

2016. dec. 18. 18:22