Például 4-nek a 3 hány százaléka? Vagy 9-nek a 6?2016. dec. 18. 17:32
1/3 anonim válasza:
Szia!
3/4x100=75% , azaz a 3 a 4-nek 75%-a.
6/9x100=66,67 , 9-nek a 6 a 66,67%-a.
2/3 anonim válasza:
A 4-nek hány százaléka a 3? 3/4 *100=75%
A 9-nek hány százaléka a 6? 6/9 *100=66,66% (végtelen sok hatos)
A nak nek raggal rendelkező számmal elosztod a másik számot majd szorzol 100zal.
3/3 anonim válasza:
A legegyszerűbb nekem 3-as szabállyal volt annak idején :).
4-nek a 3?
Hát ha a 4 ........................... 100
3 ........................... x
x=300/4= 75%.
Vagy ha a 3-nak a 4 hány %-a?
3 ............................................ 100
4 ............................................ x
x = 400/3= 133(3)%