A paralelogramma egyik oldala 5cm-rel nagyobb,mint a másik oldal kétszerese,kerülete pedig 283 cm.

a. Mekkorák a paralelogramma oldalai?

b. Mekkora a területe,ha a hosszabik oldalhoz tartozó magassága egyenlő a két oldal különbségének ötödével?



2016. dec. 15. 22:52
 1/2 anonim ***** válasza:

a.


a - 5 = 2*b

2*a + 2*b = 283


a = 96

b = 45,5

2016. dec. 15. 23:00
 2/2 anonim ***** válasza:

b.


T = a * (a - b) / 5 = 969,6

2016. dec. 15. 23:05