7a-1: - 5-3a:

2a(négyzet)+6 a(négyzet)-9

Az lenne a kérdésem, hogy mi a közös nevező? Esetleg 2x(a [négyzet]+3)x(a-3) ??



2016. dec. 15. 19:53
 1/7 A kérdező kommentje:
annyira nem látszik, de törtekről van szó
2016. dec. 15. 19:56
 2/7 A kérdező kommentje:

7a-1: - 5-3a:

2a(négyzet)+6 a(négyzet)-9

2016. dec. 15. 19:58
 3/7 anonim ***** válasza:
Fényképezd inkább le a feladatot.
2016. dec. 15. 20:20
 4/7 A kérdező kommentje:

2a(négyzet)+6


a(négyzet)-9


Ennek a két tagnak kéne a közös nevezője. A többi felesleges

2016. dec. 15. 20:39
 5/7 anonim ***** válasza:

Összeszorzod:

( 2*a^2+6 ) * ( a^2 - 9 )

2016. dec. 15. 20:53
 6/7 tatyesz ***** válasza:
Biztos, hogy 2a²+6? Nem csak 2a+6? Mert akkor 2a+6=2(a+3) és a²-9=(a+3)(a-3), ekkor a közös nevező 2(a+3)(a-3)
2016. dec. 16. 08:29
 7/7 Tom Benko ***** válasza:

[link]

Könyörgöm, használd! Így egyszerűen értelmezhetetlen, amit írsz!

2016. dec. 16. 10:28