pl.: ha x^2-5x
mennyi a helyettesítési értéke az 1,2 helyen ?
2010. máj. 2. 16:13
1/7 anonim válasza:
zérushey x2-5x=0
helyettesítési pedig kiszámolod ugyaniyg h = 0, de x helyére egy v kettő megy.....
2/7 anonim válasza:
Helyettesítési értékre butaságot mondott az első.
Hogy lehetne igaz, hogy
1^2-5×1=0?
Helyettesítési értéket csak simán kiszámolod úgy, hogy a képletbe x helyére beírod a számokat.
A pontos válaszok tehát:
zérushely:
x^2-5x=0 <=> x=0 vagy x=5
helyettesítési értékek:
1 helyen: 1^2-5×1=-4
2 helyen: 2^2-5×2=-6
3/7 anonim válasza:
jó nekem reggel volt...:D...csak annyi h nem egyenlő ullával de iksz helyén az vna
5/7 anonim válasza:
Nem..amúgy ha cisnálom, tudom, de bele se gondoltam :D.... reggel is volt, el is varázsolt őőőő éppe n:)...na jó tanulást :D
6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm
2010. máj. 3. 14:31