Hogy kell kiszámolni egy függvény helyettesítési értékét és zérushelyét?


pl.: ha x^2-5x


mennyi a helyettesítési értéke az 1,2 helyen ?


2010. máj. 2. 16:13
 1/7 anonim ***** válasza:
30%

zérushey x2-5x=0

helyettesítési pedig kiszámolod ugyaniyg h = 0, de x helyére egy v kettő megy.....

2010. máj. 2. 16:21
 2/7 anonim ***** válasza:
48%

Helyettesítési értékre butaságot mondott az első.

Hogy lehetne igaz, hogy

1^2-5×1=0?


Helyettesítési értéket csak simán kiszámolod úgy, hogy a képletbe x helyére beírod a számokat.


A pontos válaszok tehát:


zérushely:

x^2-5x=0 <=> x=0 vagy x=5


helyettesítési értékek:

1 helyen: 1^2-5×1=-4

2 helyen: 2^2-5×2=-6

2010. máj. 2. 20:33
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
jó nekem reggel volt...:D...csak annyi h nem egyenlő ullával de iksz helyén az vna
2010. máj. 2. 21:32
 4/7 anonim ***** válasza:
48%
Nem para, előfordul. :D
2010. máj. 2. 21:33
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem..amúgy ha cisnálom, tudom, de bele se gondoltam :D.... reggel is volt, el is varázsolt őőőő éppe n:)...na jó tanulást :D
2010. máj. 3. 00:34
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm
2010. máj. 3. 14:31
 7/7 anonim ***** válasza:
A helyettesítési érték: – 4,56.
2014. aug. 2. 17:36