Hogy kell megoldani ezt az egyenletet? 3 (x+2) =x-7

2010. máj. 2. 12:56
 1/5 anonim ***** válasza:

3X+6=x-7

3X+13=x

13=-2X

-13=2x

13/2=x

így kell :D

2010. máj. 2. 13:00
 2/5 anonim ***** válasza:

3(x+2)=x-7

3x+3.2=x-7

3x+6=x-7

3x=x-7-6

3x-x=-13

2x=-13

x=-6,5

2010. máj. 2. 13:14
 3/5 anonim ***** válasza:
47%

3(x-2)=x-7 /zfb

3x-6=x-7 /+7

3x+13=x /-3x

13=-2x /:2

6,5=-x /*(-1)

-6,5=x

2010. máj. 2. 18:30
 4/5 anonim ***** válasza:
A legelsőnél lemaradt a "-" jel, de ettől eltekintve jó...
2010. máj. 2. 23:17
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek!
2010. máj. 3. 14:21