Valaki elmagyazrázná a Carnot ciklus működését valamint segitene az alábbi két feledatban?


A Carnot ciklus kapcsán az érdekel pontosan,h az egyes szakaszoknál hogyan változnak az állapothatározók....(remélem érthető)


Itt vannak a feladatok:


1/Egy Carnot-ciklus szeint múködő hőerőgép gáza a 227 C hőmérsékletű meleg forrástól felvett hő 0,6-od részét leadja a hidegforrásnak.Mennyi a hidehforrás hőmérséklete?

2/Ha a hidegforrás hőmérséklete 7C,akkor a Carnot-ciklus hatásfoka 40%.Mennyi a hidegforrásnak leadott hő,a melegforrással levő kapcsolat során vézett mechanikai munka?Mekkora delta T értékkelmkell növeljük a melegforrás hőmérsékletét,h a folyamat hatásfoka 50 % legyen?


Előre köszönöm a segitséget:))



2016. dec. 12. 16:52
 1/1 Minekvan ***** válasza:

2) adott értékek: hatásfok h1=40%,h2=50% alsó hőmérséklet t2=7°C­ --> T2=280,15°K,


A folyamat hatásfokából indulunk ki, az alsó h1=(T1-T2)/T1 és a felső h2=(T1'-T2)/T1', T1'=módosult hőfok. T1 és T1' -re rendezed.


T1=T2/(1-h1), T1'=T2/(1-h2) a két hőmérséklet különbözete adja a deltaT hőfok váltózást.


dT=T1'-T1


dT= 93,35°K.


A W mechanikai munka egyenlő azzal a Q energia bevitellel, amivel növeltük a rendszer hőmérsékletét, tehát W=n*Rm*dT , n=anyagmennyiség (mol), Rm=moláris gázállandó (táblázat).

2016. dec. 13. 13:44