2016. dec. 11. 19:25
1/1 anonim válasza:
tedd egyenlő őket nullával.
cosx-1=0
cosx=1
cosx=cos0
x=0+k*2pi
sin2x=0
sin2x=sin0
2x=0
x=0+k*2pi
sin(x-pi/4)=0
sin(x-pi/4)=sin0
x-pi/4=0
x=pi/4+k*2pi
egyébként [link]