x*20*e (-0,001x+4)

a zárójelben lévő az e hatványkitevője

A 20-at konstans szorzónak kell venni, és az szerint deriválni, vagy pedig ez egy háromtagú szorzásnak számít?



2016. dec. 7. 18:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem nagyon értek az ilyen matek izékhez, de látom még nem válaszolt senki így megpróbálkozom vele: [link]
2016. dec. 7. 23:24
 2/3 Tom Benko ***** válasza:

Tök mindegy, mivel c'=0. A szorzat deriváltja szerint

D(c\cdot f(x))=(D(c))\cdot f(x)+c\cdot D(f(x))=0\cdot f(x)+c\cdot D(f(x)).

2016. dec. 8. 09:36
 3/3 anonim válasza:
a konstanst kiemeled és utána deriválod a szorzatot. arra megvan ugye az algoritmus, szóval utána egyértelmű.A belső függvényt se feledd el deriválni
2016. dec. 9. 18:33