x*20*e (-0,001x+4)
a zárójelben lévő az e hatványkitevője
A 20-at konstans szorzónak kell venni, és az szerint deriválni, vagy pedig ez egy háromtagú szorzásnak számít?
2016. dec. 7. 18:59
1/3 anonim válasza:
Nem nagyon értek az ilyen matek izékhez, de látom még nem válaszolt senki így megpróbálkozom vele: [link]
2/3 Tom Benko válasza:
Tök mindegy, mivel c'=0. A szorzat deriváltja szerint
D(c\cdot f(x))=(D(c))\cdot f(x)+c\cdot D(f(x))=0\cdot f(x)+c\cdot D(f(x)).
3/3 anonim válasza:
a konstanst kiemeled és utána deriválod a szorzatot. arra megvan ugye az algoritmus, szóval utána egyértelmű.A belső függvényt se feledd el deriválni