Matek házi Ezt hogy kell megcsinálni?


Az ábrán látható tetőszerkezeten mindan a-val jelölt gerenda egyenlő hosszú,4m. Milyen hosszú a két b-vel jelölt gerenda

[link]

Írd le hogy csináltad



2016. dec. 4. 09:26
 1/2 anonim ***** válasza:
A középső egyenlő oldalú háromszög magassága gyökhárom/2szőr 4. A b-hez tartozó másik befogó 6, a b egyenlő gyökalatt 3/4szer16 + 36=gyökalatt 48
2016. dec. 4. 09:57
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha végigszámolod a szögeket, akkor azt kapod, hogy az A csúcsnál 30°+60°=90°-os szög van, tehát van egy olyan derékszögű háromszöged, ahol a befogók hossza b és 4, átfogójának hossza 8, így Pitagorasz tételével:


b^2+4^2=8^2, erre


b=gyök(48) méter, ez átírható 4*gyök(3) alakra.

2016. dec. 4. 12:51