Hogyan kell ezeket megcsinálni?


1: (3a+5)*(3a-5)

2: (8x-7)*(8x+7)


Hiába magyarázza el a matektanárunk hogy kell megoldani nem értem. Valaki légyszi segítsen!

Előre is köszi!



#házi #matematika #9. osztály #nevetetes arányosság
2016. okt. 27. 14:19
 1/4 anonim ***** válasza:

ezek nevezetes azonosságok: (a+b)*(a-b)=a^2-b^2

a te esetedben a=3a, b=5 szóval (3a)^2-5^2 lesz.


De ha a nevezetességet nem vennéd észre, akkor is összeszorzod amit látsz:

3a*3a-3a*(-5)+5*(3a)+5*(-5)

2016. okt. 27. 14:27
 2/4 anonim ***** válasza:
elrontottam, az első - az egy + akart lenni
2016. okt. 27. 14:28
 3/4 anonim ***** válasza:
mmint itt: 3a*3a+3a*(-5)+5*(3a)+5*(-5)
2016. okt. 27. 14:28
 4/4 anonim ***** válasza:

1. (3a)^2 - 5^2 = 9a^2 - 25.

2. (8x)^2 - 7^2 = 64x^2 - 49.

2016. okt. 27. 14:30