1: (3a+5)*(3a-5)
2: (8x-7)*(8x+7)
Hiába magyarázza el a matektanárunk hogy kell megoldani nem értem. Valaki légyszi segítsen!
Előre is köszi!
2016. okt. 27. 14:19
1/4 anonim válasza:
ezek nevezetes azonosságok: (a+b)*(a-b)=a^2-b^2
a te esetedben a=3a, b=5 szóval (3a)^2-5^2 lesz.
De ha a nevezetességet nem vennéd észre, akkor is összeszorzod amit látsz:
3a*3a-3a*(-5)+5*(3a)+5*(-5)
2/4 anonim válasza:
elrontottam, az első - az egy + akart lenni
3/4 anonim válasza:
mmint itt: 3a*3a+3a*(-5)+5*(3a)+5*(-5)
4/4 anonim válasza:
1. (3a)^2 - 5^2 = 9a^2 - 25.
2. (8x)^2 - 7^2 = 64x^2 - 49.