Hatványozásnál ezeket hogy kell megcsinálni?


(gyökx)^8-k * -(2/x)^k = x^1


k=2nek kéne kijönni


x^([8-k]/2) * x^-2k = x^1 és erre k=6/5 jön ki


2015. szept. 13. 17:32
 1/4 anonim ***** válasza:

-(2/x)^k = -2*x^-k


itt rontottad el

2015. szept. 13. 17:49
 2/4 anonim ***** válasza:

Az első példádat írd le még egyszer szintaktikusabban, mert több értelmű a zárójelek hiánya miatt is. Mi a gyökx helyett az sqrt(x) jelölést használjuk.


Másik példánál kivehető, hogy x^((8 - k)/2)·x^(- 2·k) = x^1, azaz (8 - k)/2 - 2·k = 1 egyenletet kapjuk k-ra, ebből már adódik, hogy k=6/5.

Sz. Gy.

2015. szept. 13. 17:50
 3/4 A kérdező kommentje:

-(2/x)^k = -2*x^-k


és akkor utána hogy lesz a függvény kölcsönösen egyértelmű?

2015. szept. 13. 19:31
 4/4 anonim ***** válasza:
Vigyázat! -(2/x)^k = -2^k*x^(-k).
2015. szept. 14. 11:43