(gyökx)^8-k * -(2/x)^k = x^1
k=2nek kéne kijönni
x^([8-k]/2) * x^-2k = x^1 és erre k=6/5 jön ki
2015. szept. 13. 17:32
1/4 anonim válasza:
-(2/x)^k = -2*x^-k
itt rontottad el
2/4 anonim válasza:
Az első példádat írd le még egyszer szintaktikusabban, mert több értelmű a zárójelek hiánya miatt is. Mi a gyökx helyett az sqrt(x) jelölést használjuk.
Másik példánál kivehető, hogy x^((8 - k)/2)·x^(- 2·k) = x^1, azaz (8 - k)/2 - 2·k = 1 egyenletet kapjuk k-ra, ebből már adódik, hogy k=6/5.
Sz. Gy.
3/4 A kérdező kommentje:
-(2/x)^k = -2*x^-k
és akkor utána hogy lesz a függvény kölcsönösen egyértelmű?
2015. szept. 13. 19:31
4/4 anonim válasza:
Vigyázat! -(2/x)^k = -2^k*x^(-k).