√x*√x miért egyenlő 4√x^3 -al?

2016. dec. 3. 17:35
 1/1 Silber ***** válasza:

Biztos vagy te ebben?

√x=x^(1/2)


Mivel x^a*x^b=x^(a+b), így:

x^(1/2)*x^(1/2)=x^(1/2+1/2)=x


Kissé kiforgatva:


√x*√x=4*√(x^3)


Azaz a fentebbi egyenletet megoldva √x*√x akkor lehet egyenlő 4*√(x^3)-szel, ha x=0, vagy x=1/16.

2016. dec. 3. 18:17