Elismerem hogy én vagyok hülye hozzá, de sem a neten, sem a könyvben nem találok jó példákat. Biztos hogy itt van az orrom előtt, de nem bírom kitalálni a következő lépést.
(2√3+2√2)*(√3+4√2)=?
Ha muszáj tagonként beszorozni, akkor azt hogy kell?
2015. jan. 28. 21:33
1/3 A kérdező kommentje:
Idáig megvan, kérlek erre válaszoljatok!
2015. jan. 28. 21:34
2/3 HelenaB válasza:
(2√3+2√2)*(√3+4√2=
2√3^2+2√2√3+8√3√2+8√2^2=
2*3+2√6+8√6+8*2=
6+2√6+8√6+16=
22+10√6
3/3 A kérdező kommentje:
Kijött, köszönöm!
2015. jan. 28. 22:20