Gyöktelenítés után ez jött ki. Hogyan tovább?


Elismerem hogy én vagyok hülye hozzá, de sem a neten, sem a könyvben nem találok jó példákat. Biztos hogy itt van az orrom előtt, de nem bírom kitalálni a következő lépést.


(2√3+2√2)*(√3+4√2)=?


Ha muszáj tagonként beszorozni, akkor azt hogy kell?



2015. jan. 28. 21:33
 1/3 A kérdező kommentje:
Idáig megvan, kérlek erre válaszoljatok!
2015. jan. 28. 21:34
 2/3 HelenaB válasza:

(2√3+2√2)*(√3+4√2=

2√3^2+2√2√3+8√3√2+8√2^2=

2*3+2√6+8√6+8*2=

6+2√6+8√6+16=

22+10√6

2015. jan. 28. 22:17
 3/3 A kérdező kommentje:
Kijött, köszönöm!
2015. jan. 28. 22:20