Hogyan kell számlálót gyökteleníteni?


Nem nagyon találtam erre definíciót, itt egy feladat is:

Feladat a számláló gyöktelenítése.


(gyök3+2)/3



2016. febr. 16. 12:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Megszorzod 1-el. Pontosabban 1 = (gyök3-2)/(gyök3-2) -vel. Ez a középiskolában tanult nevezetesa zonosságra vezethető vissza, miszerint (a+2)*(a-b) = a^2 - b^2
2016. febr. 16. 13:32
 2/6 anonim ***** válasza:
(a+b)*(a-b), bocsi :D
2016. febr. 16. 13:32
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen úgy kell csinálni, ha a nevezőben van. De itt teljesen más lesz az eredmény.
2016. febr. 16. 13:40
 4/6 A kérdező kommentje:

De lehet csak rosszul számoltam vagy elnéztem valamit.

Eredménynek nekem ez jött ki:

(7+4*gyök3)/(6+3*gyök3)

2016. febr. 16. 13:42
 5/6 A kérdező kommentje:

A megoldókulcs szerint ez az eredmény:


1/(6-3*gyök3)

2016. febr. 16. 13:45
 6/6 A kérdező kommentje:
Ok kijött. (a+b)*(a+b) azonosságot használtam, ez volt a hiba.
2016. febr. 16. 13:50