Nem nagyon találtam erre definíciót, itt egy feladat is:
Feladat a számláló gyöktelenítése.
(gyök3+2)/3
2016. febr. 16. 12:44
1/6 anonim válasza:
Megszorzod 1-el. Pontosabban 1 = (gyök3-2)/(gyök3-2) -vel. Ez a középiskolában tanult nevezetesa zonosságra vezethető vissza, miszerint (a+2)*(a-b) = a^2 - b^2
3/6 A kérdező kommentje:
Igen úgy kell csinálni, ha a nevezőben van. De itt teljesen más lesz az eredmény.
2016. febr. 16. 13:40
4/6 A kérdező kommentje:
De lehet csak rosszul számoltam vagy elnéztem valamit.
Eredménynek nekem ez jött ki:
(7+4*gyök3)/(6+3*gyök3)
2016. febr. 16. 13:42
5/6 A kérdező kommentje:
A megoldókulcs szerint ez az eredmény:
1/(6-3*gyök3)
2016. febr. 16. 13:45
6/6 A kérdező kommentje:
Ok kijött. (a+b)*(a+b) azonosságot használtam, ez volt a hiba.
2016. febr. 16. 13:50