Fél liter 70%-os gyümölcsszörpöt vásároltunk.
Mennyi valódi gyümölcslét tartalmaz?
Felhígítottuk vízzel úgy, hogy 20%-os töménységű legyen. Mennyi vizet töltöttünk hozzá?
Valaki tudna segíteni?
2016. nov. 30. 22:00
2/2 anonim válasza:
valódi gyümölcslé:
0,5 liter * 70/100 = 0,5 liter * 0,7 = 0,35 liter
A hozzáadott vizet v-vel jelölöm, ezzel a gyümölcs tartalom nem fog változni, az marad 0,35. Ennek úgy kell aránylania a hígított mennyiséghez, mint 20 a 100-hoz:
0,35 / ( 0,5 + v ) = 20/100
0,35 = 0,2 * ( 0,5 + v )
0,35 = 0,1 + 0,2 v
0,25 = 0,2 v
0,25 = 0,2 v
1,25 = v
Így lesz: 1,75 liter vízzel hígított szörp
Benne 0,35 liter gyümölcslé
Ellenőrzés:
Százalék: 0,35/1,75 = 0,2 = 20%