Matek keverékekben kéne segítség (? )


Fél liter 70%-os gyümölcsszörpöt vásároltunk.

Mennyi valódi gyümölcslét tartalmaz?

Felhígítottuk vízzel úgy, hogy 20%-os töménységű legyen. Mennyi vizet töltöttünk hozzá?

Valaki tudna segíteni?



2016. nov. 30. 22:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Hol akadtál el?
2016. nov. 30. 22:13
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

valódi gyümölcslé:

0,5 liter * 70/100 = 0,5 liter * 0,7 = 0,35 liter


A hozzáadott vizet v-vel jelölöm, ezzel a gyümölcs tartalom nem fog változni, az marad 0,35. Ennek úgy kell aránylania a hígított mennyiséghez, mint 20 a 100-hoz:

0,35 / ( 0,5 + v ) = 20/100

0,35 = 0,2 * ( 0,5 + v )

0,35 = 0,1 + 0,2 v

0,25 = 0,2 v

0,25 = 0,2 v

1,25 = v


Így lesz: 1,75 liter vízzel hígított szörp

Benne 0,35 liter gyümölcslé

Ellenőrzés:

Százalék: 0,35/1,75 = 0,2 = 20%

2016. dec. 1. 00:11