Segítséget szeretnék kérni a feladat megoldásában, megoldási menettel ha kérhetem.

2016. nov. 30. 20:06
 1/3 anonim válasza:
Photomath alkalmazást letoltod,beírod és levezeti neked
2016. nov. 30. 20:08
 2/3 anonim ***** válasza:
53%

A jobb oldal átírható 9^(2*(2x-1))=(9^2)^(2x-1)=81^(2x-1) alakra, ekkor az egyenlet:


7^(2x-1)=81^(2x-1)


Osszuk mindkét oldalt 81^(2x-1)-nel:


(7/81)^(2x-1)=1


A jobb oldal átírható (7/81)^0 alakra, ekkor


(7/81)^(2x-1)=(7/81)^0


Az exponenciális függvény szigorú monotonitása miatt


2x-1=0, erre x=1/2 adódik.

2016. nov. 30. 20:41
 3/3 A kérdező kommentje:
Második komentelő köszönöm szépen
2016. dec. 1. 07:49