Segítséget szeretnék kérni a feladat megoldásában, megoldási menettel ha kérhetem.2016. nov. 30. 20:06
1/3 anonim válasza:
Photomath alkalmazást letoltod,beírod és levezeti neked
2/3 anonim válasza:
A jobb oldal átírható 9^(2*(2x-1))=(9^2)^(2x-1)=81^(2x-1) alakra, ekkor az egyenlet:
7^(2x-1)=81^(2x-1)
Osszuk mindkét oldalt 81^(2x-1)-nel:
(7/81)^(2x-1)=1
A jobb oldal átírható (7/81)^0 alakra, ekkor
(7/81)^(2x-1)=(7/81)^0
Az exponenciális függvény szigorú monotonitása miatt
2x-1=0, erre x=1/2 adódik.
3/3 A kérdező kommentje:
Második komentelő köszönöm szépen
2016. dec. 1. 07:49