FIZIKA: Függőleges felfelé hajítás?

Egy 100 m magas torony tetejéről 40 m/s kezdősebességgel függőlegesen felfelé hajított test sebessége mennyi idő múlva lesz 60m/s? ebben tudna valaki segíteni?

2016. nov. 29. 23:43
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Feltételezem, hogy a légellenállás elhanyagolható és a g = 10 ms^-2.

A g 10, tehát másodpercenként 10 m/s-ot gyorsul (vagy lassul).

Ha kezdetben 40-nel megy felfelé, akkor kell 4 mp, hogy megálljon és utána kell 6 mp, hogy elérje a 60 m/s-ot. Tehát elméletben 10 mp alatt éri el.

Csak azt kell ellenőrizned, hogy nem állítja-e meg a Föld felszíne, mielőtt elérné a 60 m/s-ot. Ehhez az s = g/2*t^2 képletet érdemes alkalmaznod.



(Pont mikor becsapódna a földbe akkor fogja elérni a 60-at.)

2016. nov. 30. 01:34
 2/2 Tom Benko ***** válasza:

|v_0-gt|=v

Vigyázz a mértékegységekkel!

2016. dec. 1. 18:51