Egy 100 m magas torony tetejéről 40 m/s kezdősebességgel függőlegesen felfelé hajított test sebessége mennyi idő múlva lesz 60m/s? ebben tudna valaki segíteni?2016. nov. 29. 23:43
1/2 anonim válasza:
Feltételezem, hogy a légellenállás elhanyagolható és a g = 10 ms^-2.
A g 10, tehát másodpercenként 10 m/s-ot gyorsul (vagy lassul).
Ha kezdetben 40-nel megy felfelé, akkor kell 4 mp, hogy megálljon és utána kell 6 mp, hogy elérje a 60 m/s-ot. Tehát elméletben 10 mp alatt éri el.
Csak azt kell ellenőrizned, hogy nem állítja-e meg a Föld felszíne, mielőtt elérné a 60 m/s-ot. Ehhez az s = g/2*t^2 képletet érdemes alkalmaznod.
(Pont mikor becsapódna a földbe akkor fogja elérni a 60-at.)
2/2 Tom Benko válasza:
|v_0-gt|=v
Vigyázz a mértékegységekkel!