és ezeknek mi a megoldásuk?
-27 g víz keletkezésével hányg hidrogén szükséges?
-5 mol oxigéngáz hány mol hidrogénnel reagál?
2016. nov. 27. 16:45
1/1 Arp Du válasza:
1 mol (6*10^23 db) részecske (atom, molekula, vagy ion) tömege
-a víz H2O moláris tömege 18 g/mol
H moláris tömege: 1 g/mol (de 2 van a molekulában), O moláris tömege: 16 g/mol
2*1 +16=18 g/mol
18 g/mol és a 27 g alapján ki lehet számolni, hogy hány mol víz keletkezik, 1 mol tömege lenne 18 g, 27 g az több lesz mint 1 mol
27 g/ 18g/mol= 27/18 mol
ugyanennyi mol H2 hidrogén szükséges, aminek tömege:
H2 mol száma * H2 moláris tömege (mol.tömege 2 g/mol)
- O2 + 2 H2 -> 2 H2O
x mol O2 reagál 2*x mol H2-vel